Dr. P. (Peter) Bekx

foto Dr. P. (Peter) Bekx vergrootglas
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Peter Bekx (1954) was hoofd van de vertegenwoordiging van de Europese Commissie in Nederland. Peter Bekx begon zijn carrière bij de Europese Commissie in 1985, en bezette een reeks functies op het terrein van economie en statistiek, internationale economische betrekkingen en monetair beleid. Op dat vakgebied behaalde hij in 1989 een doctoraat. De Belg Bekx omschreef zichzelf in een interview als 'Hollandofiel'.

in de periode 2015-2019: hoge ambtenaar EU

1.

Voornaam (roepnaam)

Peter (Peter)

2.

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker, Europese Commissie DG ECFIN (modellen), van januari 1985 tot januari 1989
  • beleidsmedewerker, Europese Commissie DG ECFIN (monetair beleid), van februari 1989 tot juni 1992
  • docent, Vrije Universiteit Brussel, van oktober 1990 tot september 1995
  • afdelingshoofd, Europese Commissie DG RELEX - Washington, van juli 1992 tot augustus 1996
  • adviseur, Europese Commissie DG ECFIN (monetair beleid), van september 1996 tot april 1997
  • afdelingshoofd, Europese Commissie DG ECFIN (internationaal monetair beleid), van mei 1997 tot december 1998
  • afdelingshoofd, Europese Commissie DG ECFIN (economische betrekkingen), van januari 1999 tot september 2002
  • adjunct-kabinetschef, Europese Commissie (Solbes / Almunia), van oktober 2002 tot mei 2006
  • directeur, Europese Commissie DG ESTAT (bedrijfsstatistiek), van juni 2006 tot december 2009
  • directeur, Europese Commissie DG ECFIN (economische betrekkingen), van januari 2010 tot augustus 2015
  • hoofd Vertegenwoordiging Europese Commissie Nederland, van september 2015 tot 28 februari 2019

3.

Opleiding

academische studie
  • econometrie, Vrije Universiteit Brussel, tot 1979

promotie
  • economie, Vrije Universiteit Brussel, tot 1989
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.